Młodzieżowa wersja „Przewodnika prawnego”

Z przyjemnością informujemy, że w siedzibie Fundacji, na ul. Grunwaldzkiej 13 w Iławie, są już dostępne bezpłatne egzemplarze najnowszej publikacji pt. „Przewodnik prawny – część III”.
Przewodnik jest trzecią i zarazem ostatnią z cyklu trzech publikacji, które zostały wydane w latach 2011-2013 w ramach projektu „Bezpłatne porady”. Publikacja ta powstała szczególnie z myślą o młodzieży. W roku 2013 w iławskich szkołach zrealizowałyśmy 5 spotkań edukacyjnych z zakresu prawa. Jak się okazało młodzież w nich uczestnicząca miała bardzo dużo pytań. Wynikały one z nieznajomości jej praw i obowiązków. Tak zrodził się pomysł, by kolejną publikację zadedykować właśnie młodym ludziom wkraczającym w świat przepisów prawnych.

 

W Przewodniku zawartych jest wiele aktualnych i szeroko dyskutowanych kwestii, m.in. mobbing w szkole, pobicia, ściąganie muzyki i filmów z internetu, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych itp. Warto jednak, aby do „Przewodnika” zajrzały także starsze osoby, które być może skorzystają z przydatnych informacji, np. dotyczących zakłócania spokoju publicznego, używania cudzego pojazdu czy też obrony koniecznej. Przewodnik zawiera także obszerną bazę teleadresową najważniejszych instytucji z terenu powiatu iławskiego udzielających pomocy prawnej i nie tylko.
Każda zainteresowana osoba, firma, instytucja może zgłosić się do naszej siedziby i otrzymać BEZPŁATNY egzemplarz

Zapraszamy !!!

Wersja elektroniczna publikacji dostępna jest tutaj